Силен рестарт за Пако Алкасер в Ла Лига (видео)

Завърналият се в испанския футбол Пако Алкасер блесна с гол още при дебюта си за Виляреал, който се наложи с 3:1 над Осасуна на свой терен в среща от 22-ия кръг на Ла Лига. Преди дни нападателят беше закупен от Борусия (Дортмунд) за 23 млн. евро и тази вечер му беше необходимо само едно полувреме, за да се разпише. Той вкара за 1:0 в добавеното време на първата част, след като излезе сам срещу вратаря.

Три минути след антракта Аридане изравни с глава, но домакините набързо решиха всичко с два гола. В 54-ата Рубен Пеня се разписа за 2:1, а в 59-ата Санти Касорла реализира дузпа - 3:1. До края “жълтата подводница” не позволи на противника да застраши аванса.

Така Виляреал вече е само на 2 точки от място в топ 6. През идната седмица отборът има най-лесната задача на 1/4-финалите за Купата на Испания, след като се падна да играе с втородивизионния Мирандес.

Осасуна е само с една победа в последните пет кръга, но е на цели 10 пункта от опасната зона.