Локо Пд разгроми елитни поляци, халф вкара феноменален гол от 50 метра (видео)

Локомотив (Пловдив) разгроми Арка (Гдиния) с 4:1 в поредната си контрола на турска земя. Анте Аралица откри резултата в 13-ата минута, а Умарбаев удвои след шут от над 50 метра. Налепа се разписа за поляците в 32-ата минута. Димитър Илиев вкара за трети път във вратата на тима от Екстракласата в 48-ата минута, а в 64-ата Карагарен оформи крайния резултат.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на поляците. В 5-ата минута Умарбаев стреля от фаул, но Стейнборгс спаси. Осем минути по-късно смърфовете откриха резултата. Умарбаев изведе Томашевич по лявото крило, последва центриране по земя към непокрития Аралица, който от 6-7 метра нямаше проблем да прониже полския страж за 1:0.

На 2:0 покачи Парвиз Умарбаев, който вкара феноменален гол. Халфът се разписа в 28-ата минута след прехвърлящ изстрел от фаул от над 50 метра.

Арка намали в 32-ата минута след точен шут на Налепа извън наказателното поле. Малко по-късно поляците можеха да изравнят, но бранител на пловдивчани изчисти от голлинията.

В заключителните секунди на първата част Луков демонстрира добър рефлекс, избивайки опасен шут на полски футболист.

Три минути след почивката Локомотив вкара трети гол. Аралица проби в наказателното поле на Арка и върна от аутлинията към Димитър Илиев, а за капитана на смърфовете не бе проблем да реализира от 5-6 метра срещу вратата. Локомотив не спря с набезите към противниковата врата и в 64-ата минута стигна до четвърто попадение Бирсент Карагарен вкара от въздуха за крайното 4:1 след центриране отляво.

До края на проверката Локомотив можеше да отбележи още веднъж, когато в 85-ата минута Момчил Цветанов нахлу в наказателното поле и отправи топовен удар от 12-13 метра, но полският вратар успя да избие.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРКА 4:1