Бадахос измъчи елитния Гранада (видео)

Скромният тим на Бадахос измъчи елитния Гранада в 1/8-финалите на турнира за Купата на краля, но в крайна сметка загуби с 2:3 след продължения и отпадна от надпреварата. Двубоят се изигра пред близо 15 000 зрители и започна кошмарно за домакините, които в миналия кръг елиминираха Ейбар.
Още в първата минута Алекс Мартинес откри за Гранада. Пабло Васкес върна Бадахос в мача. Резултатът се запази до 86-ата минута, когато Роберто Солдадо отново изведе Гранада напред. Домакините не се предаваха и в 90-ата минвута Антонио Кабайеро вкара мача в продължения.
Мечтата на Бадахос рухна в 109-ата минута, когато Карлос Фернандес донесе победата на Гранада. Дани Акино можеше да донесе ново равенство, но сантиметри не му достигнаха. Все пак с представянето си Бадахос показа, че в турнира за Купата разликата в дивизиите и класите не играе такава значима роля.