Тодор Скримов подлуди със сервиса си Розалин Пенчев и го извади от игра! Тетюхин донесе успеха на Белогорие

Националът Розалин Пенчев и неговият Белогорие (Белгород) записаха 6-а победа в руската Суперлига. Волейболистите на Борис Колчин, който зведе тима до втори пореден успех, се наложиха над Енисей (Красноярск) с Тодор Скримов с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:16) в мач от 14-и кръг, изигран в Двореца на спорта "Космос" в Белгород.

Белогорие вече е 7-и в класирането с 18 точки (6 успеха, 7 поражение), Енисей е 8-и със 17 точки (5 победи, 8 загуби).

Розалин Пенчев бе титуляр в първите два гейма и записа 9 точки (1 ас, 53% ефективност в атака, 47% перфектно и 53% позитивно посрещане).

Най-резултатен за Белогорие бе Дражен Лубурич с 18 точки (3 аса, 1 блока, 56% ефективност в атака), Антон Семишев завърши с 15 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 29% перфектно и 43% позитивно посрещане).

Страхотен принос за успеха имаше и Павел Тетюхин, който замени Розалин Пенчев във втората част, и записа 10 точки (3 аса, 2 блока, 63% ефективност в атака, 29% перфектно и 71% позитивно посрещане).

За противника Тодор Скримов бе над всички с 18 точки (3 аса, 1 блока, 58% ефективност в атака, 13% перфектно и 38% позитивно посрещане).

Бившият диагонал на на Монтана Кирил Клец приключи с 12 точки (1 ас, 39% ефективност в атака).

Националът Тодор Скримов направи страхотна серия на начален удар в средата на втората част. Скримов застана на сервис при резултат 16:15, записа 3 аса (два, от които при посрещане на Розалин Пенчев) и доведе резултата до 20:15. При този резултат Борис Колчин пусна в игра Павел Тетюхин на мястото на Розалин Пенчев. 19-годишният син на легендарния Сергей Тетюхин се включи отлично в двубоя, записа 10 точки (3 аса, 2 блока, 63% ефективност в атака, 29% перфектно и 71% позитивно посрещане) и на практика осигури успеха на Белогорие.

В следващия кръг Белогорие среща Зенит (Казан) на 1 февруари (събота). Енисей среща Динамо (Ленинград).

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:16)