Сасуоло засрами Сампдория на неговия стадион

Застрашените от изпадане Сампдория и Сасуоло приключиха при 0:0 в двубой от 21-вия кръг на калчото, с което не си помагат много в борбата за оцеляване. Гостите заслужават само похвали за играта си, защото от 25-ата минута останаха с човек по-малко, но независимо от това бяха по-опасният отбор. Тогава Федерико Пелусо беше отстранен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Маноло Габиадини.

Дори така Сасуоло надиграваше тима на Клаудио Раниери и завърши с по-висок процент на владение на топката, а веднъж и гредата спаси домакините. В минути след червения картон гостите имаха предимство от 62:38% във владението на кълбото.

В 53-ата минута станичният стълб спря Джереми Бога от гол на сметката на тима от “Мапеи”.

Футболистите на Самп се вдигнаха на щурм чак в последните минути и вкараха съперника в неговото наказателно поле, но така не намериха начин да преодолеят деветимата играчи в зелено-черно и вратаря Андреа Консили.

В 79-ата Габиадини поиска дузпа за задържане след центриране от корнер. Повторенията показаха, че такова има, но нито ВАР, нито главният рефер реагираха по различен начин.

Двата тима продължават да са съседи в класирането.