Сасуоло този път надви Торино след обрат (видео)

Отборът на Сасуоло постигна обрат и победи с 2:1 Торино на своя стадион в двубой от 20-ия кръг на Серия “А”. Така “неровердите” прекъснаха серията си от седем мача без успех над този съперник.

“Биковете” поведоха в 20-ата минута, когато Томас Ринкон нанесе удар след изпълнение на корнер, а Мануел Локатели вместо да изчисти от голлинията, прати топката в собствената си мрежа. В 59-ата съдията подмина игра с ръка на Кофи Джиджи от състава на гостите, но така или иначе две минути по-късно Сасуоло изравни чрез чудесен шут на Жереми Бога. Обратът стана пълен в 73-ата минута, когато Доменико Берарди се разписа с мощен удар отблизо. Торинци можеха да избегнат загубата в 81-ата минута, но тогава напречната греда спря изстрел на резервата Винченцо Милико.

Така Сасуоло вече е 14-и в класирането с 22 точки, докато Торино остава 8-и с 27 пункта.