Тотнъм пак не успя да победи Саутхамптън и отново ще има преиграване за ФА Къп (видео)

Саутхамптън и Тотнъм ще преиграват сблъсъка си от четвъртия кръг на ФА Къп, след като завършиха 1:1 на "Сейнт Мерис". Двата отбора изиграха много равностоен двубой и може би логично не успяха да се победят днес. "Шпорите" поведоха след гол на Хюн-Мин Сон в 58-ата минута, но три минути преди края Софиан Буфал изравни резултата. Тотнъм не успя да победи във втори пореден мач Саутхамптън през тази година, след като в първия ден на 2020-а "светците" спечелиха на този стадион с 1:0.

Ралф Хазенхютъл бе направил четири корекции в отбора си. Дани Ингс се завърна. Ангъс Гън, Кевин Дансо и Ян Беднарек също започнаха. Жозе Моуриньо отново заложи на най-доброто, с което разполага. Португалецът направи общо три промени в сравнение с последния шампионатен мач. Новото попълнение Жедсон Фернандеш стартира за първи път като титуляр за "шпорите". Санчес и Танганга също започнаха. Кристиан Ериксен, който е пред трансфер в Интер, очаквано не бе в групата на гостите.

"Светците" започнаха по-добре и владееха повече топката, докато "шпорите" търсеха контраатаките. Головите положения обаче липсваха. В 30-ата минута Ло Селсо прати топката във вратата на Гън след хубав удар по земя. Кълбото обаче чукна Сон, който бе в положение на засада и поради тази причина попадението бе отменено.

В 35-ата минута Али изведе много добре Моура, но Ангъс Гън скъси умело ъгъла и спаси. Скоро след това и домакините създадоха най-чистата си възможност до момента. Ингс овладя и преодоля Лорис, но Тангана успя да изчисти пред голлинията.

Лукас Моура имаше възможност да изпълни пряк свободен удар от самата граница на наказателното поле в 51-вата минута. Бразилецът обаче стреля право в ръцете на Гън. Минута след това сантиметри не достигнаха на Дани Ингс да открие резултата. Нападателят засече центрира на Обафеми, но топката профуча покрай далечната греда.

В 58-ата минута Ло Селсо много хубаво изнесе топката от собствената си половина, направи продължителен рейд, след което намери Сон. Кореецът стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл. Попадението мина проверката на ВАР за засада и евентуално нарушение на Али срещу Дансо, но в крана сметка голът бе зачетен.

Малко след това Сон пропусна да удвои, след като засече от въздуха ново центриране на Ло Селсо, но този път топката премина над вратата.

Саутхамптън започна да търси по-настойчиво изравнително попадение, но Дани Ингс нямаше ден и пропусна две добри възможности. Все пак равенството стана факт в 87-ата минута,  след като Софиан Буфал получи от Ингс и стреля силно под напречната греда за крайното 1:1.

Това означава, че във втори пореден кръг в надпреварата Тотнъм ще преиграва своя мач, след като същото се случи и срещу Мидълзбро.