Победи за Барти и Вожняцки, Кори Гоф отново срещу Осака

Защитаващата титлата си Наоми Осака се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Японката нямаше особени проблеми срещу китайката Чжън Сайсай и спечели с 6:2, 6:4 за 82 минути.

Осака допусна два пробива във втория сет, но спечели подаването на съперничката си в десетия гейм и така затвори мача.

В третия кръг Осака ще играе срещу 15-годишната американка Кори Гоф, която елиминира Сораня Кърстя (Румъния) с 4:6, 6:3, 7:5.Това ще е втори сблъсък между двете, като при първата им среща Осака бе безпощадна, елиминирайки я с 6:3, 6:0 на US Open. Мачът ще се запомни със страхотния жест на Осака, която помоли Коко да остане на корта въпреки сълзите.

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) също продължава напред в турнира. Тя победи Полона Херцог (Словения) с 6:1, 6:4 за 68 минути, след като направи три пробива.

Шампионката за 2018 година Каролин Вожняцки (Дания), която ще прекрати кариерата си след края на турнира, победи Даяна Ястремска (Украйна) със 7:5, 7:5 за малко повече от два часа игра.

Датчанката преодоля пасив от 1:5 в първия сет и 0:3 във втория, за да стигне до успеха.

"Бях доста нервна в първия си мач, но днес играх спокойно. Когато стана 5:1 за нея си казах "спокойно, може би ще отпадна от турнира след 30 минути, но ти знаеш как, опитай се и направи обрат", каза Возняцки след двубоя.

Миналогодишната финалистка и номер 7 Петра Квитова (Чехия) се класира за третия кръг след успех срещу испанката Паула Бадоса със 7:5, 7:5 за 1:40 часа.

11-ата поставена Арина Сабаленка (Беларус) отпадна във втория кръг след загуба от ветеранката Карла Суерес Наваро (Испания) с 6:7(6), 6:7(6) за 2:13 часа.