Канзас Сити с (почти) исторически обрат, на Сиатъл не им стигна времето

Канзас Сити и Грийн Бей са на крачка от Супербоул след победи в дивизионните плейофи на НФЛ. „Вождовете” сразиха Хюстън с 51:31, правейки един от най-големите обрати в историята на Лигата. При -7 на „Лембоу фийлд” пък Грийн Бей удържаха финалния щурм на Сиатъл и спечелиха с 28:23.

Канзас Сити проспаха първата четвърт и след 19 минути игра губеха с 0:24. Домакините първо не проявиха интерес към пас на Дешоун Уотсън (31 от 52 за 388 ярда), който Кени Стилс превърна в 54-ярдов тъчдаун. 113 секунди по-късно блокиран пънт бе върнат в точковото им поле, а до края на частта и Дарън Фелс се разписа.

Обратът дойде във втората четвърт. За 3:24 мин. КС отбелязаха три тъчдауна, подпомогнати от катастрофалния спешъл тийм на Хюстън. Гостите първо бяха спрени при фейк пънт далеч преди центъра и три разигравания по-късно Травис Келси празнуваше в ендзоната. При последвалия начален удар ДеАндре Картър изтърва топката и три разигравания по-късно Келси отново празнуваше. Пак той 44 секунди преди края на полувремето отбеляза нов тъчдаун и КС повече не бяха притеснявани.

Патрик Махоумс завърши с показатели 23 от 35 за 321 ярда и рейтинг 134.6. Освен Келси, Деймиън Уилямс също отбеляза тнри тъчдауна, а последният бе дело на тайтенда Блейк Бел, който като колежанин се подвизаваше като куотърбек на Оклахома.

Обратът от 24 точки изоставане нареди КС на четвърто място в плейофната история на НФЛ. Рекордът, 32 разпилени точки аванс при загуба, е от 1994 г. и принадлежи ва Хюстън от първата им инкарнация като Ойлърс.

В НФК Сиатъл бяха напът да върнат спомените отпреди пет години, когато от 16 точки изоставане във финала на конференцията биха Грийн Бей след продължение. Този път при -7 градуса на „Лембоу фийлд” „морските ястреби” губеха с 3:21 на полувремето, но времето не им стигна за обрат. 2:41 мин. преди края треньорът на гостите Пийт Керъл вместо да играе на четвърти-даун-за-11 даде сигнал за пънт и тимът му повече не видя топката в свое притежание.

Арън Роджърс (16 от 27 за 243 ярда) подаде два тъчдауна, а Арън Джоунс добави два по земя за деветата поредна победа на Грийн Бей у дома срещу този съперник. Сиатъл не са си тръгвали с победа от Уисконсин от 1 ноември 1999 г.