Пари Сен Жермен разгроми аматьори за купата на Франция

Френският хегемон Пари Сен Жермен разгроми аматьорския Лина-Монлери с 6:0 като гост в среща от третия кръг (1/32-финали) на турнира за купата на Франция по футбол.
Без изненади в Купата на Франция днес
С голяма част от резервите си столичани, които имат 12 трофея от надпреварата, поведоха след половин час с попадение на 17-годишния полузащитник Адил Аушиш.
Златната възможност за нискоразрядния клуб дойде пет минути преди почивката, когато Идриса Кануте получи правото да изпълни дузпа, но Серхио Рико спаси удара му от бялата точка, а в ответната Единсон Кавани удвои с удар от 15 метра след подаване от ляво на Юлиан Дракслер.
В 61-ата минута Кавани след ново подаване на Дракслер направи резултата класически, а две минути по-късно уругваецът асистира на Пабло Сарабия за 4:0. Сарабия вкара и петия гол в 69-ата минута, а три минути преди края резервата Максим Чупо-Мотинг оформи крайното 6:0.