Рома отнесе звучен шамар от Торино на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома изненадващо загуби с 0:2 като домакин от Торино в двубой от 18-ия кръг на Серия А на "Олимпико". И двете попадения за успеха на "биковете" отбеляза Андреа Белоти. Той откри в добавеното време на първата част след удар с левия крак от наказателното поле. В края на второто полувреме той оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Крис Смолинг. На два пъти пък гредите помогнаха на Рома да се спаси от по-позорна загуба.
Това беше и първи успех над съперника в Рим в Серия А от 13 май 2007 година, когато Торино спечели за последно на "Олимпико" с 1:0.
Така римляните не успяха да се откъснат пред Аталанта на четвъртото място във временното класиране. В момента “вълците” все още са четвърти с 35 точки, докато петият в класирането Аталанта има 31, но и мач по-малко.
View this post on Instagram

FIRST MATCH OF 2020! DAJE #ASROMA!

A post shared by AS Roma (@officialasroma) on Jan 5, 2020 at 10:05am PST

Рома започна много силно мача, като в първите минути Салваторе Сиригу на два пъти спаси мрежата на Торино от попадение. Така се стигна до 8-ата минута, когато и гостите на свой ред създадоха две чудесни възможности за гол. Първо Андреа Белоти беше изведен в наказателното поле, напредна и стреля. Пау Лопес успя да играе с топката, която удари гредата. При подаването Беренгер беше в засада, но не влияеше на играта. В последвалите секунди Де Силвестри стреля с глава, но Лопес отново направи блестящо спасяване. Футболистите на Рома се стреснаха и постепенно се настаниха в половината на Торино. Пропуски пред вратата направиха Крис Смолинг и Александър Коларов.
Малко по-късно пропуск пред вратата на Рома направи Саша Лукич, който не успя да намери вратата с глава. В 38-ата минута се стигна до нова чудесна изява на стража на Торино Сиригу, който отрази удар на Лоренцо Пелегрини. Коларов не успя да се възползва от добавката, тъй като беше в засада.
В добавеното време на първата част Торино стигна до гол, като негов автор стана Андреа Белоти. Нападателят получи топката в наказателното поле, подвуоми се дали да стреля и или да комбинира с Аина, но взе изненадващо решение със силен удар с левия крак опъна мрежата на Лопес.
Втората част започна с нов шанс пред Торино, като отново Белоти беше замесен. Той получи топката в наказателното поле след контраакция на тима си, спря я, финтира защитник и отправи не много силен удар, с който искаше да прехвърли вратаря Лопес. Стражът на Рома докосна топката, която след това удари гредата. Късметът отново беше на страната на римляните в тази ситуация.

Forza ragazzi! #RomaTorino 0-1 #SFT

A post shared by Torino Football Club (@torinofc1906) on Jan 5, 2020 at 12:50pm PST

Домакините хвърлиха всички сили в предни позиции, но Сиригу умело бранеше вратата си. Римляните стигнаха до двоен шанс, като първо Сиригу отрази удар на Пелегрини, а при добавката Манчини прати топката на сантиметри от вратата. Обсадата на вратата на Торино продължи без успех.
В 65-ата столичани пfискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ицо, но главният съдия Марко Ди Бело не посочи бялата точка.
В 72-ата минута Един Джеко стреля с глава след корнер, но много неточно. На терена за римляните се появи и Никола Калинич, който рядко играе през този сезон. Хърватинът се оказа в центъра на събитията малко след появата си в игра, след като хитро пропусна топката към Мхитарян, но арменецът беше неподготвен и не успя да нанесе хубав удар. Така се стигна до 84-ата минута, когато Торино получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Крис Смолинг. Реферът се допита до ВАР и решението беше категорично - дузпа за Торино, която Белоти реализира за 2:0.
В добавеното време Рома можеше да стигне поне до почетен гол, след като топката се отклони в краката на Калинич, но не намери вратата. Малко по-късно и Джеко отблизо насочи топката към мрежата, но Сиригу спаси. Така резултатът се запази и Рома получи звучен шамар на старта на 2020 година.
“Джалоросите” завършиха 2019 година с поредица от четири победи и едно равенство, а в същото време успяха да си осигурят и място в 1/16-финалите на Лига Европа, но новата година не им донесе радост.
Нещо повече - Торино е един от исторически удобните съперници за Рома. “Биковете” имаха едва две победи в последните 32 мача в Серия А с римляните, като бяха записали 21 загуби и девет равенства, но днес успяха да подобрят малко статистиката си срещу този съперник.
Рома - Торино 0:2
0:1 - Белоти (45)
0:2 - Белоти (86-дузпа)

Рома: Пау Лопес, Флоренци, Манчини, Смолинг, Коларов, Верету, Диавара, Дзаниоло, Пелегрини, Пероти, Джеко.

Торино: Сиригу, Ицо, Н’Кулу, Джиджи, Де Силвестри, Лукич, Ринкон, Аина, Беренгер,  Верди, Белоти.