Аугсбург се отпуши като гост и се разправи с Шалке (видео)

Отборът на Аугсбург постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Шалке 04 в ранната среща от днешната програма на 27-ия кръг в Бундеслигата. Попаденията отбелязаха Едуард Льовен (6'), Ноа-Джоел Саренрен-Базее (76') и Серхио Кордова (90+1'). Така баварците прекъснаха поредицата си от шест мача без шампионатен успех, като днешният е едва вторият за тях в това съперничество. "Кралскосините" пък не познават вкуса на победата в последните си осем двубоя във всички турнири.

Аугсбург поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Льовен се разписа директно от пряк свободен удар. Това беше първо попадение в гостуване за тима в последните му пет мача. До края на полувремето домакините имаха инициативата, но единствената им сериозна възможност за гол дойде в 28-ата минута, когато Раби Матондо стреля отблизо, но Андреас Луте успя да избие топката с крак.

В началото на втората част Флориан Нийдерлехнер пробва удар, който беше спасен от Маркус Шуберт. В 61-ата съотборникът му Марко Рихтер също отправи изстрел, който отново попадна в обятията на вратаря. Това се случи и с нов негов удар минути по-късно. В 70-ата Филип Макс изпълни добър пряк свободен удар, но Шуберт не допусна втори гол в мача от подобно изпълнение. По-добрата игра на баварците доведе до още едно тяхно попадение в 76-ата минута, когато резервата Саренрен-Базее прати топката в противниковата мрежа след лошо изчистване на Салиф Сане. В добавеното време друга резерва - Кордова, отне топката от влезлия от скамейката Левент Мерждан, заобиколи вратаря и оформи крайното 3:0 в полза на своя тим.

Така Аугсбург се изкачи на 12-ата позиция в класирането с 30 точки, а Шалке е 8-и с 37 пункта в своя актив.

ШАЛКЕ - АУГСБУРГ 0:3

0:1 Льовен (6')
0:2 Саренрен-Базеe (76')
0:3 Кордова (90+1')