Волфсбург и Аугсбург тръгнаха бавно, но накрая имаше с какво да зарадват феновете

Бундеслигата зарадва футболните фенове в цял свят след два месеца прекъсване на сезона и първа от топ пет първенствата се престраши да се завърне, макар и без публика, въпреки пандемията от COVID-19.

Отборите получиха около три седмици, в които можеха да се готвят активно, преди рестартирането на срещите този уикенд. Наставникът на Аугсбург не можеше да води своя тим, след като бе хванат да нарушава задължителната карантина, но все пак наблюдаваше срещата от трибуните.

Така всичко започна от там, откъдето бе спряло - кръг номер 26 противопостави отборите на Аугсбург и Волфсбург, като срещата завърши 1:2. Домакините, който имаха три поредни загуби преди спирането на първенството, започнаха по-активно в първите минути, но така и не успяха да достигнат до сериозни положения. Срещата продължи във вяло темпо и едва към края на първата част отборите успяха да изострят атаките си.

Волфсбург откри резултата три минути преди края на първата част. Центриране на Пауло Отавио бе посрещнато от Ренато Щефен, който с брилянтен изстрел от място преди точката за изпълнение на дузпа успя да я прати в мрежата на Андреас Луте.

Второто полувреме започна добре за домакините, които успяха да достигнат до равенството в 54-ата минута след сериозна грешка на вратаря на “вълците”. Центриране след фаул от лявата страна на вратаря бе пратено към наказателното поле, там то бе засечено от играч на домакините, след което Коен Каастелс се намеси изключително неумело при опит да боксира топката, която тупна зад гъба му и премина голлинията.

Десет минути по-късно Адмир Мехмеди прати топката във вратата на домакините. след като засече центриране по земя, но попадението за 1:2 бе отменено поради засада. Само три минути след това и домакините изживяха същото разочарование, след като гол близнак на първото им попадение бе отменен от рефера поради засада на Феликс Удокай, който засече центриране от Филип Пакс от фаул.

80-ата минута гостите от Волфсбург бяха много близо до ново попадение, но ударът на Адмир Мехмеди бе париран от вратаря на домакините. “Вълците” грабнаха победа в самия край на срещата, когато Кевин Мбабу проби отлично, навлезе в наказателното поле на домакините и центрира успоредно на голлинията, където се оказа Даниел Гинчек и я прати необезпокоявано в мрежата на Аугсбург за 1:2.

С тази победа Волфсбург се изкачи до шестото място с 39 точки и вече е в зона Лига Европа. Аугсбург продължава да е 14-и.