Драматичен успех срещу последния остави Слуцк на върха

ФК Слуцк остана на върха във временното класиране на Висшата лига на Беларус, след като победи с 3:2 у дома Белшина (Бобруйск) в двубой от шестия кръг на местния шампионат. "Бяло-сините" поведоха с 2:0 след голове на Умар Бала Мухамед (20') и Артьом Сердюк (35'). Първият засече на празна врата подаване именно на Сердюк, а след това руснакът сам се разписа, след като довкара избита от Туранок топка. В самия край на първата част Сюлемайн Куанда си отбеляза автогол, с който върна Белшина мача.

След почивката новакът във Висшата лига дори изравни резултата. Това се случи в 52-рата минута, когато Павел Бордуков се възползва от много добър пас на Глебко и от три метра разстреля Панкратов. Пет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Рочев получи втори жълт картон. Слуцк се възползва от това и стигна до победата в 88-ата минута, след като отново Мухамед засече с глава центриране на Чеботаев.

Това бе четвърта победа за Слуцк от началото на сезона. След нея отборът вече има 13 точки. Белшина остава на последното място с едва две точки до момента.