ФК Минск сломи Славия-Мозир

Отборът на ФК Минск спечели с 3:1 гостуването си на Славия-Мозир в среща от шестия кръг на Висшата лига на Беларус. С успеха тимът от столицата се изкачи до шестото място във временното класиране с девет точки - три победи и три загуби. Славия-Мозир е десети със седем точки.
Роман Грибовски откри резултата в полза на гостите в 30-ата минута. Секунди след началото на втората част Ярослая Яротски удвои. В 79-ата Владислав Жук намали, но интригата бързо се изпари. В 82-рата Артьом Василиев вкара трети гол за гостуващия тим за крайното 1:3.

В сряда вечер Славия-Мозир има 1/2-финал за Купата на Беларус срещу БАТЕ Борисов.