Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Българско участие в демонстративен тенис турнир във Флорида (видео)

Спортните събития по света са спрени заради пандемията от коронавирус COVID-19, но във Флорида се провежда демонстративен турнир по тенис - International Tennis Series. В него дори има и българско присъствие, след като Адриан Андреев е един от шестимата участници, пише "Дневник". Форматът на срещите е два от три сета. В тях обаче се играе до четири, а не до шест гейма.

Андреев започна с две победи 4:0, 4:1 над Еван Кинг и 4:2, 4:0 над Емет Уорд. В третия си мач Андреев загуби от италианеца Паоло Лоренци с 3:4 (4), 2:4 за 59 минути. Именно Лоренци, който е №121 в света, е тенисистът с най-преден ранкинг от участниците. Другият от първите 400, който участва във Флорида е Кинг.

Турнирът се провежда на кортовете на прочутата академия в Брадентън. Именно там живее Андреев, което му позволява да участва в демонстративните мачове.

САЩ са най-засегнатата страна от COVID-19 в света. Заразените там са над 738 хиляди души, а смъртните случаи са 39 хиляди.