Преди 46 години ЦСКА побеждава великия Байерн (видео)

На днешната дата през 1974 година ЦСКА побеждава великия Байерн (Мюнхен) с 2:1 в 1/4-финал-реванш за КЕШ. Първият мач "червените" губят като гости с 1:4 и отпадат от надпреварата. Головете в София пред 70 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" вкарват Божил Колев от дузпа в 41-ата минута и Георги Денев в 48-ата минута.

В състава на баварците са Сеп Майер, Франц Бекенбауер, Паул Брайтнер, Герд Мюлер и Ули Хьонес. Три месеца по-късно немците печелят КЕШ за първи път в историята си след успех над Атлетико (Мадрид).

През сезон 1973/74 ЦСКА отстранява на 1/16-финалите Сваровски Вакер (Австрия) след две победи – 3:0 у дома и 1:0 като гост. На 1/8-финалите "червените" постигат един от най-великите си успехи, след като отстраняват актуалния носител на КЕШ Аякс след 0:1 като гост и 2:0 в София след продължения.
СНИМКА: fccska.com