Страхил Попов: Не съжалявам, че избрах да играя за Хатайспор

Отборът на Хатайспор със Страхил Попов в състава си е пред завръщане в елита на турското футболно първенство. Шест кръга преди края на сезона в първа лига Хатайспор води в класирането с 6 точки пред втория тим в класирането - Ерзурум, който е с 47.

Българският национал беше титуляр и игра 90 минути при победата с 2:0 у дома над Умраниеспор в среща от 28-ия кръг в шампионата. Головете за домакините бяха реализирани от французина Райън Абид две минути след почивката и от португалеца Елдер Барбоса в шестата минута на допълнителното време.

"Имаме още шест мача, дано в края на сезона да сме на първото място, което сме и сега. Чувствам се добре. Отборът е добър, вървим успешно. При подписването на договора се уверих колко сериозно се работи в клуба и не съжалявам, че избрах да играя за този отбор. Ако все пак отборът на влезе в Суперлигата на Турция, то аз ставам свободен агент. И в Турция се говори за коронавируса. Засега мачовете се играят без публика. Все още не е сигурно дали ще се отложи първенството или ще го доиграем без прекъсване. Гледаме себе си, не останалите отбори. Ако ние печелим, няма да се интересуват какво правят останалите отбори. Паника не мога да кажа, че има в Турция. Вижда се, че хората са предпазливи. Като цяло всичко функционира нормално", каза Страхил Попов пред "БНР".