Розалин Пенчев и Белогорие без шансове срещу Зенит (Санкт Петербург) в в 1/4-финал №1 (видео + снимки)

Волейболният национал Розалин Пенчев и неговият Белогорие (Белгород) започнаха със загуба в плейофната фаза на руската Суперлига.. Волейболистите на Белогорие нямаха никакви шансове и паднаха у дома от силния тим на Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (24:26, 20:25, 17:25) в среща №1 от 1/4-финалните плейофи, играна този следобед.

Така Белогорие изостава с 0-1 победи в серията. Вторият мач между двата тима ще бъде в неделя (22 март) от 15,00 часа българско време в Санкт Петербург. При разменени победи, ще се играе т.нар. "златен" гейм. В противен случай Зенит ще се класира за финалната шестица от 30 март до 5 април в Новосибирск.

Розалин Пенчев започна като титуляр за своя тим, но бе сменен във втория гейм от Павел Тетюхин. Българският посрещач завърши с едва 5 точки (1 блок, 1 ас, 38% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за Белогорие. Най-резултатен отново бе сръбският диагонал и национал Дражен Лубурич с 16 точки (1 блок и 58% ефективност в атака).

За тима на Кузбас, който беше дошъл с едва 9 играчи за срещата, германската звезда Георг Гроцер (2 блока и 70% ефективност в атака) и Ореол Камехо (2 блока, 2 аса, 48% ефективност в атака и 18% позитивно посрещане) реализираха по 16 точки за победата.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) 0:3 (24:26, 20:25, 17:25)
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Багрей, Дражен Лубурич 16, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 5, Антон Семишев 9, Сергей Рохин 4, Сергей Червяков 9 - Артьом Зеленков-либеро (Кирил Пиун, Павел Тетюхин 5, Александър Воропаев, Егор Сиденко 1, Максим Максименко-либеро)
Старши треньор: БОРИС КОЛЧИНС
ЗЕНИТ: Роман Порошин 1, Георг Гроцер 16, Ореол Камехо 16, Лукаш Дивиш 2, Иван Яковлев 9, Игор Филипов 9 - Семьон Кривитченко-либеро (Дмитрий Ковальов, Кирил Урсов 1)
Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО.