Реал Мадрид се сгромоляса в Севиля и вдигна Барса на върха (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид сдаде челната позиция в Ла Лига след поражение с 1:2 при гостуването си на Бетис в схватка от 27-ия кръг. Загубата идва седмица след Ел Класико, което завърши с победа за “белите”. След двубоя на “Бенито Вийямарин” Барса отново взе преднина на върха от две точки пред своя голям съперник. Сидней (40) и Кристиан Тейо (82) донесоха успеха на “вердибланкос”. За мадридчани точен беше Карим Бензема от дузпа в 45-ата минута. Победата беше заслужена с оглед по-силната игра на домакините.

Наставникът на “белите” Зинедин Зидан заложи на Лукас Васкес и Винисиус Жуниор до Карим Бензема. Едер Милитао зае мястото на Даниел Карвахал. Треньорът на севилския тим Руби подреди 4-1-4-1 с Лорен Морон в атака. Набил Фекир и Хоакин Санчес получиха задачи по двата фланга.
Домакините действаха по-активно в първите няколко минути, но след това гостите от "Сантиаго Бернабеу" овладяха топката и заредиха атаки към Жоел Роблес. В осмата минута Бензема беше потърсен с хубав извеждащ пас, но загуби равновесие и не стигна до топката. В 16-ата Винисиус Жуниор овладя на гърди в наказателното поле и шутира опасно, насочвайки много близо до първата греда - в аут.
В 26-ата Каземиро загуби на ръба на позволеното от Набил Фекир. Секунди по-късно бразилецът фаулира своя съперник и по чудо се размина без картон. Две минути по-късно Марк Бартра направи огромен пропуск. Той получи подарък от главата на Милитао, но от четири метра не успя да насочи точно с глава и прати кълбото над гредата.
В 36-ата бившият играч на Мадрид Серхио Каналес подаде чудесно в наказателното поле към непокрития Фекир, който изпрати страховит удар от движение. Тибо Куртоа се намеси вездесъщо и изби в корнер. Три минути по-късно Хоакин Санчес и Емерсон разиграха хубаво отдясно, ветеранът получи в наказателното поле, ала беше блокиран от Рафаел Варан.
След изпълнение на корнера Серхио Рамос направи грешка в опита да си поведе топката на излизане от наказателното поле. Емерсон я овладя и двамата се сблъскаха, като домакините претендираха за дузпа. Сидней обаче не се интересуваше от ситуацията и отправи безмилостен шут в близкия горен ъгъл. Куртоа беше изненадан и нямаше време за реакция на "бомбата" - 1:0 за "зелено-белите".
В добавеното време на първото полувреме гостите от “Сантиаго Бернабеу” изградиха контраатака. Бензема подаде вляво за набиращия скорост Винисиус. Брзилецът стигна до наказателното поле и центрира към Марсело и Лука Модрич. Защитникът на Баломпие Сидней действа безобразно и изрита крака на Марсело - дузпа. Бензема реализира с хладнокръвен удар за 1:1 в последния дъх на полувремето.
Баломпие започна по-силно през второто полувреме и натисна своя съперник. В 55-ата Хоакин направи изключителен пропуск. Гостите бяха хванати на контраатака след прекрасен рейд на Набил Фекир. Офанзивният халф на севилци подаде вертикално към Лорен Морон, който чукна за Хоакин. Ветеранът преодоля вратаря и трябваше само да насочи в мрежата или да подаде точно към свободния Морон. Вместо това той чукна топката и позволи Лука Модрич да я избие от голлинията.
В 68-ата Зинедин Зидан направи офанзивна смяна в опит да наруши статуквото - извади Тони Кроос и пусна Мариано Диас. В 70-ата тимът от “Бернабеу” създаде първата си голова възможност. Модрич шутира, Жоел Роблес изби, а Ферлан Менди отправи много техничен удар, при който топката се фалцира и се отби от напречната греда. При добавката Бензема не успя да стреля точно.
В 75-ата Фекир направи пореден изумителен рейд. Този път той преодоля с лекота Милитао, напредна и подаде встрани за Морон. Последва високо центриране на дъгата, при което Андрес Гуардадо беше на сантиметри от гола на сезона. Мексиканецът шутира мощно от въздуха и топката облиза сглобката на вратата.
В 82-рата върналият се назад Бензема сбърка подаването, Рамос се поколеба, докато Гуардадо действаше бързо и изведе резервата Кристиан Тейо. Бившият футболист на Барселона напредна сам срещу вратаря и насочи технично в близкия ъгъл за 2:1. До края мадридчани реагираха със стихиен натиск и много високи центрирания. За отбелязване е опасният удар на Бензема в 90-ата минута, при който топката профуча по диагонала.

Така Реал записа второ поредно поражение при гостуване след 0:1 от Леванте преди две седмици. Интересното е, че момчетата на Зидан натрупаха три победи в последните си четири срещи, включвайки мача с Манчестър Сити.