Ювентус се върна на върха в Серия А след успех в Дерби д'Италия

Шампионът Ювентус победи Интер с 2:0 в поредното издание на Дерби д'Италия и се завърна на върха в Серия А с аванс от 1 точка пред втория Лацио, докато "нерадзурите" изостанаха с 9 от върха, но имат и мач в запас.
Резултатът за домакините откри Аарън Рамзи в началото на втората част. В 67-ата влезлият като резерва Пауло Дибала удвои, след като показа част от футболната си магия.  Двубоят бе от програмата на миналия кръг, който трябваше да се проведе преди седмица, но беше отложен и в крайна сметка се изигра пред празни трибуни на "Алианц Стейдиъм" заради епидемията от коронавирус.
Треньорът на Ювентус Маурицио Сари направи редица промени в състава, като най-значимата бе изваждането на Миралем Пянич от стартовия състав. Вместо него в игра от първата минута започна Родриго Бентанкур, който се отплати за доверието.
Треньорът на Интер Антонио Конте, който се завърна за първи път на "Алианц Стейдиъм" откакто напусна Ювентус, също направи голяма промяна, като не пусна като титуляр Кристиан Ериксен. Голямата новина в състава на гостите бе завръщането на Самир Ханданович на вратата.

Ювентус започна много активно мача, като в седмата минута се стигна до първото опасно положение пред вратата на Интер. Де Лихт успя да нанесе удар с глава, но Ханданович спаси. В 11-ата минута и Кристиано Роналдо опита мерника си, но топката попадна право в тялото на вратаря на Интер. Обръчът около вратата на "нерадзурите" се затягаше и Ханданович отново се намеси хубаво след силен удар по земя на португалеца. В 20-ата Де Лихт отново стреля с глава след корнер, но топката мина над вратата. В ответната атака Антонио Кандрева опита да изненада стража на Ювентус Шчесни с удар отдалеч, но не му достигна малко точност.
Постепенно играта се поизравни и Интер също стигна до своите шансове пред вратата на домакините. В 32-ата минута "нерадзурите" стигнаха до удобна възможност, след като Лаутаро Мартинес спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но от него не последва нищо. В 35-ата минута Марсело Брозович отправи мощен удар от дистанция, но Шчесни беше на мястото си. В 37-ата Роналдо стреля от фаул, но топката беше изчистена в корнер. При последвалото изпълнение Бонучи отправи удар с глава, но над вратата. Това беше и последната интересна ситуация през първите 45 минути.

Втората част започна с по-силна игра на гостите, които владееха повече топката, но домакините упражняваха висока преса и ги държаха далеч от вратата си. Така се стигна до 55-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Ханданович Аарън Рамзи успя да прати топката в мрежата за 1:0. Десетина минути по-късно Роналдо стреля от пряк свободен удар, но топката беше изчистена в ъглов удар. Така се стигна до 67-ата минута. Родриго Бентанкур намери с далечно подаване Пауло Дибала на фланга, аржентинецът се придвижи в наказателното поле, където взаимодейства с Рамзи, а след това елиминира Ашли Йънг и с удар по земя прати топката в мрежата за 2:0. Ювентус се разигра и търсеше трети гол, докато гостите първоначално не намираха отговор на затрудненото си положение. В игра влезе първо Алексис Санчес, а след това и Кристиан Ериксен, което пораздвижи играта на "нерадзурите", но Ювентус се бранеше добре. В края Кристиано Роналдо получи жълт картон за нарушение в средата на терена срещу Милан Шкриняр. Гостите се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но това така и не се случи. Вместо това Роналдо можеше да вкара трети гол във вратата на Интер. Първо португалецът отправи красив удар от дистанция, а след това не се възползва от подаване на Дибала в наказателното поле.

Ювентус - Интер 2:0
1:0 - Рамзи 55
2:0 - Дибала 67

Ювентус: Шчесни, Де Лихт, Бонучи, Куадрадо, Сандро, Бентанкур, Рамзи, Матюиди, Игуаин, Роналдо.

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Йънг, Барела, Брозович, Весино, Кандрева, Лукаку, Лаутаро.