СПАЛ се отлепи от дъното с успех над Парма (видео)

Отборът на СПАЛ 2013 постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Парма в отложен двубой от 26-ия кръг на Серия “А”, който се игра през празните требуни на “Енио Тардини”. Също така началото на мача се забави с цели 75 минути заради изказване на спортния министър на Италия малко преди това.

Единственото попадение в срещата отбеляза Андреа Петаня в 71-ата минута от дузпа, свирена за фаул на противниковия капитан Бруно Алвеш срещу Матия Валоти. Така домакините прекъснаха серията си от пет поредни загуби, като в същото време записаха четвърти успех в последните си четири срещи с "дуковете".
СПАЛ напусна последната позиция в класирането и вече е 19-и с 18 пункта в актива си. Парма пък е 9-и с 35 точки.