Лудогорец дръпна с девет точки на върха (видео)

Отборът на Лудогорец победи с категоричното 5:1 Дунав в последния мач от 24-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” не срещнаха особени проблеми с тима от Русев, въпреки че в самото начало на мача губеха с 0:1. Григор Долапчиев се възползва от груба грешка на вратаря Владислав Стоянов. До поичвката обаче домакините вече имаха преднина 4:1. На два пъти Клаудиу Кешерю, Мавис Чибота и Марселиньо бяха точни. През втората част падна още един гол, а негов автор бе Жоржиньо, който се бе появил от резервната скамейка.

Наставникът на “орлите” Павел Върба направи някои промени в състава в сравнение с четвъртфинала за Купата на България срещу Левски. На вратата отново бе Владислав Стоянов, а в защита пред него действаха Талеб Тауата, Драгош Григоре, Козмин Моци и Станислав Манолев. В халфовата линия бяха Стефан Баджи и Светослав Дяков, а малко по-напред от тях - Марселиньо. По двете крила ще действаха Каули и Мавис Чибота. На върха на атаката пък бе Клаудиу Кешерю.

За Дунав изненадващо на вратата застана бразилецът Хуго Гумиеро, а атаката бе водена от Григор Долапчиев.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута. Тогава вратарят Владо Стоянов направи огромна грешка, която костваше попадението. Стражът получи топката от свои съотборник и при опита си да изрита напред нацели главата на Григор Долапчиев, като кълбото влетя директно във вратата му.

В 13-ата минута резултатът бе изравнен. При едно разбъркване в наказателното поле Свилен Щерев опита да овладее топката, но това се оказа пас за Мавис Чибота, който без да се бави направи 1:1.

След половин час игра домакините постигнаха пълен обрат. Марселиньо намери по отличен начин Талеб Тауата по левия фланг, който пък подаде на Кешерю в малкото наказателното поле и румънецът нямаше как да сбърга.

Две минути по-късно дойде и третото попадние за Лудогорец. При едно центриране Петко Цанков опита да изчисти, но всъщност насочи топката към собствената си врата. Вратарят Гумиеро изби, но кълбото стигна точно на крака на Марселиньо, който от малък ъгъл вкара за трети път във вратата на Дунав.

В 39-ата минута резултатът стана 4:1. Чибота намери в наказателното поле Кешерю, който с премерен удар покачи разликата в полза на "орлите".

През втората част Лудогорец продължи да контролира напълно ситуацията на терена. Няколко пропуска направиха Тауата, Каули и Чибота, но все пак десетина минути преди края дойде и петото попадение. Хубава комбинация между Баджи и Кешерю позволи на румънеца да изведе сам срещу вратаря резервата Жоржиньо. Крилото технично прехвърли стража на “драконите”, което означаваше 5:1.

С победата си днес Лудогорец вече има преднина от цели девет точки на върха на класирането. “Орлите” освен това са с мач по-малко от триото преследвачи - Левски, Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София, които са с 46. Така “орлите” вървят уверено към поредната си шампионска титла, след като и конкурентите правят всичко възможно да губят точки на неочаквани места.

Дунав от своя страна продължава битката си за оцеляване. Русенци са с 18 точки на 13-а позиция и ще разчитат на мачовете във втората осмица, за да се пребоеят за спасение.