Аякс сложи край на лошата серия (видео)

Водачът в холандското първенство Аякс постигна важна победа при визитата си на Хееренвеен. Грандът от Амстердам се наложи с 3:1, а два от головете бяха дело на Душан Тадич. Това беше първа победа за Аякс в последните три кръга, след като съставът на Ерик тен Хаг претърпя загуби от Хераклес и АЗ Алкмаар. Лошата серия включваше и отпадания в Лига Европа от Хетафе и в турнира за Купата на Холандия от Утрехт.

Тадич откри резултата в 57-ата минута, когато технично копна топката над стража на домакините Шеръл Флоранъс. Само три минути по-късно сръбският национал удвои от около метър, а не след дълго се разписа и Куинси Промес. Бившата звезда на Спартак (Москва) опъна мрежата с добавка след спасяване на вратаря на Хееренвеен. Мичъл ван Берген реализира единствения гол за домакините.
В друг мач от 26-ия кръг АЗ Алкмаар разгроми АДО Ден Хааг с 4:0 и има 56 точки, колкото е и активът на Аякс. Емен спечели с 3:0 срещу ВВВ-Венло, а Витес надви с 1:0 Твенте.

Днес своите мачове ще изиграят Фейенорд и ПСВ Айндховен, които могат да се доближат до лидерите.