Пари Сен Жермен унижи 10 от Лион и е на финал, Мбапе с хеттрик (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен е първият финалист в турнира за Купата на Франция, след като разгроми с 5:1 Лион като гост в първия полуфинал. Гостите се възползваха по отличен начин от числения си превес, след като 61-ата минута Фернандо Марсал беше изгонен с втори жълт картон за игра с ръка при резултат 1:1, след което беше отсъдена дузпа за ПСЖ, реализирана от Неймар.
До края на двубоя на терена имаше само един отбор - този на ПСЖ, а над всички бе Килиан Мбапе, който завърши мача с хеттрик. Така ПСЖ загря по най-добрия начин за реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 11 март. Първата среща в Германия завърши с успех 2:1 за германския тим.
Двубоят срещу Лион тръгна много открито. Първата добра възможност бе за парижани, но стражът Антони Лопеш отрази удар на Мбапе. Домакините откриха резултата в 11-ата минута с попадение на Мартин Терие, който пое подаване от Карл Екамби, премина покрай противниковата защита и нанесе безпощадния си удар в долния десен ъгъл. Радостта им продължи само три минути, тъй като Мбапебързо върна равенството.
В 35-ата гол на парижани беше отменен поради засада на Единсон Кавани. Така се стигна до 61-ата минута, когато Марсал беше изгонен, а парижани получиха право да изпълнят дузпа. С изпълнението се нагърби звездата Неймар, който надхитри стража на домакините, като стреля, след като той вече се беше хвърлил в обратния ъгъл.
В 70-ата минута Мбапе вкара и втория си гол в мача след рейд от собствената половина. Той можеше да подаде към Неймар или Кавани, но предпочете да действа сам. В 82-рата минута Пабло Сарабия също записа името си сред голмайсторите, а в добавеното време Мбапе оформи своя хеттрик.
Другият финалист за Купата ще бъде определен в четвъртък в двубоя между Сент Етиен и Рен.