Айнтрахт допълни полуфиналите за Купата на Германия

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Германия, след като победи у дома Вердер (Бремен) с 2:0.
Леверкузен отърва кожата срещу Унион и е на полуфинал (видео)
Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, след като в последната минута на добавеното време Филип Костич получи директен червен картон. След равностойно първо полувреме Айнтрахт стигна до откриване на резултата в самия край, след като получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка при борба за висока топка.
Реферът първо гледа ВАР, който показа, че действително е имало нарушение на правилата. Зад топката застана Андре Силва, който с безкомпромисно изпълнение откри. През втората част Айнтрахт стигна до втори гол, като негов автор стана Дайчи Камада. След атака по фланга на Филип Костич той получи топката пред вратата и с удар от въздуха я прати в мрежата зад Иржи Павленка.
Заради изгонването на Костич, който фаулира грубо Йомер Топрак, се стигна до по-дълго продължение, но нови голове нямаше. Жребият за полуфиналите ще се изтегли в неделя.