Лион спечели дербито със Сент Етиен

Лион победи с 2:0 у дома Сент Етиен в дербито от 27-ия кръг в шампионата на Франция. Домакините поведоха в резултата в 27-ата минута чрез Муса Дембеле, който се разписа след центриране от фаул на Мартен Терие. Превъзходството на "хлапетата" продължи и след почивката. В петата минута на допълнителното време Дембеле се разписа технично от дузпа. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за игра в наказателното поле на Тимоти Колоджешак.

Лион можеше да спечели и по-убедително, но нападателите направиха доста пропуски. Дембеле вече е с 16 гола през сезона и изостава с две попадения от водача в листата на стрелците Килиан Мбапе.

След този успех  Лион се намира на пето място в Лига 1 с актив от 40 точки, колкото има и Монпелие. По-рано през настоящата седмица Лион победи с 1:0 у дома Ювентус в първи осминафинален мач от Шампионската лига, затвърждавайки силните си изяви.

Сент Етиен е на 16-а позиция с 29 точки. “Зелените” нямат победа в последните си 6 мача.