Лудогорец U17 обърна ЦСКА-София

Лудогорец U17 обърна с 3:1 в столицата връстниците си от ЦСКА-София, в мач от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска гупа до 17 години.

Домакините успяха да открият в 20-та минута на първото полувреме с попадение на Цветомир Цанев. До почивката "орлите" създадоха няколко добри ситуации за изравняване на резултата, като на два пъти гредите спасиха ЦСКА-София.

Втората част започна отлично за момчетата на Димчо Ненов. Още в 48-та минута Росен Иванов шутира точно от границата на наказателното поле и вкара за 1:1. В 60-та минута Димитър Господинов бе повален в наказателното поле на съперника и сам реализира отсъдената дузпа за 2:1.В добавеното време Димитър Иванов бе най-събразителен при едно разбъркване пред вратата на столичани и отбеляза за крайното 3:1.

ЦСКА – Лудогорец 1:3 (1:0)
1:0 Цветомир Цанев (20)
1:1 Росен Иванов (51)
1:2 Димитър Господинов (61)
1:3 Димитър Иванов (90)

ЦСКА: Александър Марковски, Виктор Атанасов, Димо Славов, Мартин Сотиров-капитан, Алпай Рамадан (Калоян Стоилов), Георги Иванов, Георги Манев (Димитър Горанов), Марк-Емилио Папазов (Георги Чорбаджийски), Христо Арсов (Данаил Стойчев), Цветомир Цанев, Стоян Гюров;

Резерви: Ивайло Илиев, Мартин Аврамов, Теодор Иванов;

Треньор: Владимир Манчев;

Лудогорец: Мартин Петков, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Мартин Кирчев (Йоан Йорданов), Корай Гьочгелди, Озан Ремзи (Димитър Иванов), Георги Недков-капитан, Росен Иванов (Несин Салим), Божидар Владимиров (Алекс Маринов), Димитър Господинов, Петко Петков;