Ал-Хилал с гръмка победа в АШЛ

Четирикратните шампиони на Азия Ал-Хилал разбиха иракския Ал Шорта с 5:0 във втория си мач от Азиатската шампионска лига. Маркос Леонардо откри резултата в 11-та минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и на празна врата нямаше как да сбърка. В 15-та Митрович засече с глава подаване от лявото крило и направи резултата 2:0. В началото на второто полувреме хубави удар на Халифах Ал Даусари от границата на наказателното поле нямаше как да бъде отразен от стража на гостите и резултата стана класически. В 73-та Насер Ал Даусари реализира четвърти гол за Ал-Хилал, след като засече успоредно подаване на вратата, като стража отново не беше на мястото си и нападателя нямаше какво да направи, освен да прати топката в мрежата. В последните секунди на мача, Мохамед Канно вкара и пето попадение за своя тим, след като със силен шут от дъгата не остави никакъв шанс на вратаря на Ал Шорта. Така Ал-Хилал оглави западната група на турнира с 6 точки, докато Ал Шорта са предпоследни с една. В следващия кръг, саудитците ще се изправят срещу Ал Аин от ОЕА.