Синер спечели турнира във Виена

Яник Синер продължи силното си представяне през сезона с триумф на турнира от категория АТР 500 във Виена, и то след впечатляваща победа в тричасов маратон срещу Даниил Медведев - 7:6, 4:6, 6:3. В началото на месеца 22-годишният италианец надделя над “специалиста на твърди кортове” и на финала в Пекин, а сега постигна и втора поредна победа срещу руснака, от когото беше загубил предишните шест сблъсъка. Синер спаси два сетбола в първата част, а в третата нанесе решителен пробив в 18-минутен гейм от деветата си възможност. Така за първи път в кариерата си италианецът натрупа 40 спечелени мача, а вече има и четири трофея - в Монпелие, Торонто, Пекин и сега във Виена. Любопитен факт е, че Медведев продължава да няма защитена титла в кариерата си.