Алкарас продължава уверено защитата на титлата си на US Open и вече е на четвъртфинал

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на US Open. Той елиминира без особени затруднения Матео Арналди с 6:3, 6:3, 6:4 и в следващия кръг ще играе срещу победителя от мача между Александър Зверев и Яник Синер. Алкарас доминираше изцяло на корта и допусна известни колебания само в третия сет, когато позволи на Арналди да направи ранен пробив, но той беше върнат още в следващия гейм. Срещата продължи час и 59 минути. Поставеният под номер 1 в схемата испанец стана първият тенисист с три четвъртфинала в Ню Йорк от Андре Агаси в периода 1988 - 1990. За неговия съперник пък това бе първо попадане в топ 16 на US Open.