Арсенал отнесе Фулъм за едно полувреме при завръщането на Жезус

Арсенал постигна пета поредна победа в първенството, благодарение на което възстанови преднината си от пет точки пред Манчестър Сити, след като днес надигра с лекота Фулъм с 3:0 на „Крейвън Котидж в лондонското дерби от 27-ия кръг. Лидерът във временното класиране реши всичко още до почивката, когато вече водеше с три гола, реализирани от Габриел Магаляеш (21'), Габриел Мартинели (26') и Мартин Йодегор (45'+2'). Голям принос за трите попадения имаше Леандро Тросар, който записа хеттрик от асистенция, ставайки първият играч в историята на Висшата лига, който успява да направи три голови подавания в рамките на първото полувреме в гостуване на свой отбор. Другата добра новина за Арсенал бе завръщането на Габриел Жесус, който игра за клубния си тим за първи път от ноември миналата година, след като се възстанови от тежка контузия в коляното, която получи по време на Световното първенство.