Арсенал прекъсна лошата серия и се върна на върха след два гола в добавеното време

Арсенал се върна на върха в Премиър лийг, след като стигна до драматичен обрат и победа с 4:2 над Астън Вила на „Вила Парк“ в двубой от 24-тия кръг. Така тимът на Микел Артета прекъсна серия от три поредни мача без победа в първенството и общо четири такива във всички турнири. „Топчиите“ на два пъти изоставаха в резултата, след като изиграха много слабо първо полувреме. Оли Уоткинс (5') откри резултата и въпреки че Букайо Сака (16') бързо върна гостите в мача, Арсенал се оттегли на почивка с гол пасив, след като Филипе Коутиньо отново изведе Астън Вила напред. Лондончани заиграха много по-добре през второто полувреме. Олександър Зинченко (61') изравни, а Мартин Йодегор направи голям пропуск. Удар на Леън Бейли пък срещна гредата и това запази шансовете на Арсенал. Тимът на Артета трябваше да изчака до добавеното време, за да се добере до пълния обрат. В 93-тата минута Жориньо нанесе много силен удар, който рикошира в гредата, след което и в гърба на Емилиано Мартинес – 2:3. В 98-ата минута Габриел Мартинели оформи крайния резултат, след като се разписа на празна врата при контраатака, последвала корнер пред вратата на Рамсдейл, при който Мартинес се бе включил в противниковото наказателно поле.