Байерн започна годината със загуба

Германският хегемон Байерн Мюнхен допусна домакинска загуба с 1:2 от неудобния си съперник Борусия Мьонхенладбах в първия си двубой за 2022 година. В срещата от 18-ия кръг на Бундеслигата Роберт Левандовски даде отличен старт за домакините в 18-ата, но Флориан Нойхаус изравни в 27-ата минута. След това Щефан Лайнер донесе пълния обрат в 31-ата минута, а това се оказа и победното попадение в срещата. Така въпреки загубата, Байерн остава твърдо начело в класирането с актив от 39 точки, с девет повече от втория Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко. Успехът пък идва като свежа глътка въздуха за Гладбах, който прекъсна серията си от пет поредни мача без успех. Тимът на Ади Хютер вече има 22 точки и се изкачи до 11-ата позиция. В следващия кръг шампионите гостуват на Кьолн, докато Гладбах приема Байер Леверкузен.