Стоук Сити - Борнемут 0:1

Борнемут спечели първата си победа като гост в Премиър лийг от началото на сезона, след като надделя с 1:0 над Стоук Сити на "Bet365 Стейдиъм". Централният бранител Нейтън Аке, който бе привлечен под наем от Челси, вкара единственото попадение в 26-ата минута, когато засече с глава центриране на Джуниър Станислас. Така "черешките" сложиха край на серията от шест мача без поражение на "грънчарите". Боян Къркич пропусна дузпа за домакините в 49-ата минута, а Джердан Шакири, Джонатан Уолтърс и Бруно Мартинс Инди Инди също пропиляха добри възможности за Стоук Сити.Стоук Сити - Борнемут 0:1

Съдия: Роджър Ийст Стадион: "Bet365 Стейдиъм" Стоук Сити 0:1 Борнемут Голмайстори Нейтън Аке 26' Състав Лий Грант   Адам Федеричи 57’ Фил Бардсли   Нейтън Аке Райън Шоукрос   Саймън Франсис Ерик Питерс   Стийв Куук Бруно Мартинс Инди   Чарли Даниълс Чарли Адам   Джак Уилшир Джо Алън   Дан Гослинг Джердан Шакири   Джуниър Станислас 73’ Боян Къркич   Хари Артър Марко Арнаутович   Джошуа Кинг 81’ 68’ Вилфред Бони   Калъм Уилсън 69’ Смени 57’ Глен Джонсън   Марк Пю 81’ 68’ Питър Крауч   Беник Афобе 69’ 73’ Джонатан Уолтърс