Бърнли - Евертън 2:1

Бърнли - Евертън 2:1Бърнли измъкна трета си победа за сезона, след като надделя с 2:1 над Евертън на "Търф Моор". "Карамелите" доминираха почти през цялото време, но въпреки това не успяха да вземат нищо от този двубой. Кевин Миралас пропусна да открие резултата в самото начало, а Сам Воукс откри резултата в 39-ата минута след грешка на стража на гостите Маартен Стекеленбург. Яник Боласие изравни в 59-ата минута, след като получи от Ромелу Лукаку и стреля покрай Том Хийтън. Самият Лукаку пропусна две чудесни възможности да направи обрата пълен. В добавеното време удар на Гудмундсон рикошира в гредата, а Скот Арфийл направи добавка за крайното 2:1.

Премиър лийг Съдия: Майк Джоунс Стадион: "Търф Мор" Бърнли 2:1 Евертън Голмайстори 39' Сам Воукс Яник Боласие 58' 92' Скот Арфийлд Състав Том Хийтън   Маартен Стекеленбург 84’ Стивън Уорд   Фил Ягиелка 89’ Матю Лоутън   Шеймъс Коулмън Бен Мий   Ашли Уилямс Майкъл Кийн   Брайън Овиедо Скот Арфийлд   Гарет Бари Дийн Марни   Идриса Гай 85’ 74’ Майкъл Кайтли   Рос Баркли Джеф Хендрик   Яник Боласие Йохан Гудмундсон   Кевин Миралас 76’ 89’ Сам Воукс   Ромелу Лукаку Смени 84’ Джон Фланаган   Том Клевърли 85’ 74’ Джеймс Тарковски   Жерард Деулофеу 76’ 89’ Патрик Бамфорд   Енер Валенсия 89’