Севиля - Алавес 2:1

Отборът на Севиля спечели инфарктно с 2:1 у дома над Алавес в среща от седмия кръг на Ла Лига. Висам Бен Йедер откри резултата в 74-ата минута, а Виктор Лагуардия изравни в 84-ата. В последната 90-ата минута новото попълнение Бен Йедер вкара ефектен гол с петичка, носeйки успеха. Със спечелените три точки тимът на Хорхе Сампаоли се изравни с Реал Мадрид на върха преди останалите мачове от кръга.Севиля - Алавес 2:1

Съдия: Матеу Лаос Стадион: "Рамон Санчес Писхуан" Севиля 2:1 Алавес Голмайстори 74' Висам Бен Йедер Виктор Лагуардия 84' 90' Висам Бен Йедер Състав Серхио Рико   Фернандо Пачеко Николас Пареха   Алексис Руано Серхио Ескудеро   Кико Фемения 26’ Мариано   Раул Гарсия Габриел Меркадо   Виктор Лагуардия 58’ Самир Насри   Тео Ернандес Стеван Нзонзи   Виктор Камараса 80’ Франко Васкес   Едгар Мендес 89’ Висам Бен Йедер   Маркос Йоренте Витоло   Дани Торес 29’ 61’ Лусиано Вието   Дейверсон Смени 89’ Висенте Ибора   Александър Пантич 26’ 58’ Пабло Сарабия   Ненад Кръстичич 29’ 61’ Гансо   Александър Катай 80’