Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пд) 1:2

Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пд) 1:2Локомотив (Пловдив) надигра с 2:1 Пирин като гост в мач от последния кръг на "А" група, но тези три точки се оказаха недостатъчни да класират смърфовете за Лига Европа, тъй като прекият им конкурент за четвъртото място - Славия, също спечели срещата си и не позволи на пловдивчани да се настанят на четвъртото място.Като цяло двубоят бе равностоен, но пловдивчани имаха в своя отбор Веселин Марчев, който затвърди блестящата си игра с два красиви гола - по едно в двете полувремена и по този начин засенчи звездите на тима Мартин Камбуров и Емил Гъргоров. За домакините пък се разписа Мартин Тошев.

Съдия: Волен Чинков Стадион: "Христо Ботев" Пирин (Благоевград) 1:2 Локомотив (Пловдив) Голмайстори Веселин Марчев 20' 56' Мартин Тошев Веселин Марчев 64' Състав Красимир Костов   Александър Витанов Юлиян Попев   Иван Иванов Александър Башлиев   Александър Тунчев Александър Дюлгеров   Ясин Амриуи Румен Сандев   Стефан Велев 44’ Костадин Дяков   Георги Вълчев 60’ Янко Сандански   Емил Гъргоров 66’ Даниел Генов   Мартин Райнов 75’ Димитър Благов   Веселин Марчев 84’ Мартин Тошев   Мартин Камбуров Тони Тасев   Айкут Янъков 59’ Смени 75’ Васил Божинов   Ванчо Траянов 60’ 44’ Маркиньос   Бирсент Карагерен 59’ 66’ Венцислав Бенгюзов   Георги Чукалов 84’