Лестър - Евертън 3:1

Лестър - Евертън 3:1Новият шампион на Премиър лийг Лестър ще бъде официално коронован днес. "Лисиците" си гарантираха титлата в понеделник, когато Челси спря Тотнъм, а днес капитанът Уес Морган и останалите играчи на Лестър ще вдигната трофея, след като изиграят последния си домакински мач от сезона - срещу Евертън. Това е историческа първа шампионска титла в 132-годишната история на клуба. Още в петата минута Джейми Варди откри резултата, а Анди Кинг удвои в 33-ата. Варди бе точен за втори път в 65-ата минута, когато реализира дузпа - 3:0. В 88-ата минута Кевин Миралас намали.

Лестър 3:1 Евертън Голмайстори 5' Джейми Варди 33' Анди Кинг 65' Джейми Варди Кевин Миралас 88' Състав Каспер Шмайхел   Жоел Роблес Дани Симпсън   Лейтън Бейнс Кристиан Фукс   Брайън Овиедо Роберт Хут   Джон Стоунс Марчин Василевски   Матю Пенингтън 67’ Марк Олбрайтън   Аарън Ленън Н'Голо Канте   Джеймс Макарти Анди Кинг   Том Клевърли 63’ 89’ Риад Марез   Рос Баркли 81’ 62’ Шинджи Оказаки   Ромелу Лукаку Джейми Варди   Умар Ниасе 63’ Смени 67’ Джефри Шлуп   Леън Осман 81’ 89’ Демарай Грей   Дарън Гибсън 63’ 62’ Леонардо Уйоа   Кевин Миралас 63’