Наполи - Аталанта 2:1

Наполи - Аталанта 2:1Отборът на Наполи бързо си върна второто място в Серия "А". Тази вечер тимът на Маурицио Сари надигра с 2:1 Аталанта в последен мач от 36-ия кръг и отново изпревари Рома в битката за среброто. За пореден път герой за домакините на "Сан Паоло" бе Гонсало Игуаин, който отбеляза и двете попадения в мача. Аржентинецът се разписа в 10-ата и 77-ата минута и донесе ценни три точки на своя отбор. Автогол на Раул Албиол в 86-ата минута пък бе попадението в полза на гостите.

Съдия: Пиеро Джакомели Стадион: Сан Паоло Наполи 2:1 Аталанта Голмайстори 10' Гонсало Игуаин 77' Гонсало Игуаин Раул Албиол 86' Състав Хосе Рейна   Марко Спортиело Раул Албиол   Андреа Масиело Фаузи Гулам   Букари Драме Калиду Кулибали   Рафаел Толой Елсейд Хисай   Берат Джимсити Марек Хамшик   Лука Чигарини Алан Маркес   Марко Д'Алесандро 71’ Жоржиньо   Алесандро Диаманти 46’ 80’ Хосе Кайехон   Ясмин Куртич 84’ Гонсало Игуаин   Мартен де Роон 83’ 64’ Лоренцо Инсиние   Марко Бориело Смени 80’ Омар Ел Кадури   Андреа Конти 83’ 84’ Маноло Габиадини   Ремо Фрюлер 46’ 64’ Дрис Мертенс   Гаетано Монакело 71’