Суонзи - Ливърпул 3:1

Суонзи нямаше особени проблеми да се справи с поредния експеримент на Юрген Клоп. Тимът от Уелс спечели с 3:1 домакинството си на Ливърпул. Андре Аю откри резултата в 20-ата минута, а тимът на Франческо Гуидолин се оттегли на почивка с два гола аванс след попадение на Джак Корк. Влезлият на почивката Кристиан Бентеке върна надеждите на гостите в 65-ата минута, но веднага след това Аю реализира второто си попадение в срещата и сложи край на интригата. Мърсисайдци завършиха двубоя с 10 човека, след като левият бранител Брад Смит получи втори жълт картон в 76-ата минута.

Съдия: Роджър Ийст Стадион: "Либърти Стейдиъм" Суонзи 3:1 Ливърпул Голмайстори 20' Андре Аю 33' Джак Корк Кристиан Бентеке 65' 67' Андре Аю Състав Лукаш Фабиански   Дани Уорд Жорди Амат   Мартин Шкъртел Ашли Уилямс   Деян Ловрен Нийл Тейлър   Натаниел Клайн Анхел Ранхел   Брад Смит 76’ Уейн Раутлидж   Филипе Коутиньо 46’ 89’ Леън Бритън   Джордън Айб 80’ Джак Корк   Шей Оджо Андре Аю   Педро Чиривейя 46’ 73’ Джеферсън Монтеро   Даниел Стъридж Гилфи Сигурдсон   Кевин Стюарт Смени 73’ Кайл Ноутън   Лукаш Лейва 46’ 89’ Джей Фултън   Камерън Бранаган 80’   Кристиан Бентеке 46’