Арсенал - Норич 1:0

Арсенал - Норич 1:0Арсенал постигна икономична победа с 1:0 над Норич на "Емиратс" в мач №750 за Арсен Венгер в Премиър лийг. Френският специалист ще запомни този двубой, тъй като преди и по време на срещата част от привържениците призоваха за неговата оставка. Иначе "артилеристите" изнесоха поредната си постна продукция, а Дани Уелбек вкара единствения гол в 59-ата минута, когато бе и първият точен удар за домакините.

Съдия: Майк Джоунс Стадион: "Емиратс" Арсенал 1:0 Норич Голмайстори 59' Дани Уелбек Състав Петер Чех   Джон Ръди 51’ Пер Мертезакер   Мартин Олсон Начо Монреал   Себастиен Басонг 88’ Лоран Косиелни   Ръсел Мартин Ектор Белерин   Иво Пинто Аарън Рамзи   Гари О'Нийл Месут Йозил   Уес Хулахан 68’ Мохамед Елнени   Джони Хоусън 84’ Алексис Санчес   Нейтън Редмънд Оливие Жиру   Роби Брейди 78’ 56’ Алекс Иуоби   Камерън Джероум Смени 51’ Габриел Паулища   Матю Джарвис 88’ 84’ Франсис Коклен   Стивън Нейсмит 78’ 56’ Дани Уелбек   Диумерси Мбокани 68’