Нюкасъл - Кристъл Палас 1:0

Нюкасъл - Кристъл Палас 1:0Нюкасъл направи огромна крачка към това да запази мястото си в Премиър лийг, след като победи с 1:0 Кристъл Палас на "Сейнт Джеймсис Парк". Андрос Таунзенд вкара златния за "свраките" гол в 58-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. С огромна заслуга за победата на Нюкасъл е и вратарят Карл Дарлоу, който в 70-ата минута спаси дузпа, която бе лошо изпълнена от бившия играч на Нюкасъл Йоан Кабай. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради спорна игра с ръка на Муса Сисоко.

Съдия: Майк Дийн Стадион: "Сейнт Джеймсис Парк" Нюкасъл 1:0 Кристъл Палас Голмайстори 58' Андрос Таунзенд Състав Карл Дарлоу   Уейн Хенеси Пол Дъмет   Скот Дан Шансел Мбемба   Пап Суаре Джамал Ласълс   Джоел Уорд Муса Сисоко   Деймиън Дилейни Джак Колбек   Йоан Кабай Шейк Тиоте   Джеймс Макартър 61’ Андрос Таунзенд   Джейсън Пънчиън 73’ 88’ Върнан Анита   Яник Боласие 80’ Жоржиньо Вайналдум   Миле Йединак 72’ Папис Демба Сисе   Конър Уикъм 74’ Смени 88’ Джонджо Шелви   Емануел Адебайор 74’ 80’ Айосе Перес   Бакари Сако 61’ 72’ Александър Митрович   Дуайт Гейл 73’