Сампдория - Лацио 2:1

Отборът на Сампдория победи Лацио в мач от 35-ия кръг на Серия "А" с 2:1. По този начин тимът от Генуа гарантира участието си в калчото и през сезон 2016/2017 година. "Моряците" спечелиха с 2:1, въпреки че в началото Филип Джорджевич даде предимство на столичани със своя трети гол. Нападателят бе точен още в 3-ата минута, след като се разписа с глава. В 20-ата минута Фернандо изравни. Бразилецът има вече четири попадения.Сампдория - Лацио 2:1

Съдия: Никола Рицоли Стадион: "Луиджи Ферарис" Сампдория 2:1 Лацио Голмайстори Филип Джорджевич 3' 20' Фернандо 78' Модибо Диаките Състав Емилиано Вивиано   Федерико Маркети Лоренцо Де Силвестри   Абдулай Конко 83’ Модибо Диаките   Душан Баста Матия Касани   Сантиаго Джентилети Матиас Силвестре   Уесли Хут 46’ Додо   Антонио Кандрева 64’ Едгар Барето   Сенад Лулич 74’ Ненад Кръстичич   Оджени Онази Фернандо   Лукас Билия Фабио Куалярела   Филип Джорджевич 66’ Луис Муриел   Балде Кейта Смени 74’ Роберто Сориано   Маурисио 46’ 66’ Хоакин Кореа   Равел Морисън 83’   Фелипе Андерсон 64’