Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 3:0

Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 3:0Ново "избухване" с два гола на Роберт Левандовски помогна на Байерн (Мюнхен) да пречупи Шалке 04 с 3:0 у дома и по този начин да увеличи на 10 точки преднината си пред Борусия (Дортмунд) на върха на класирането в Бундеслигата. "Жълто-черните" обаче са с мач по-малко. Полският реализатор реализира в 54-ата и 65-ата минути, като и при двете ситуации беше точен с глава. При първото попадение останаха съмнения за засада след подаването на Артуро Видал. Чилиецът вкара за 3:0 в 73-ата минута.

Съдия: Тобиас Велц Стадион: "Алианц Арена" Байерн (Мюнхен) 3:0 Шалке 04 Голмайстори 54' Роберт Левандовски 65' Роберт Левандовски 73' Артуро Видал Състав Мануел Нойер   Ралф Феерман Филип Лаам   Саша Рийтер Рафиня   Денис Аого Дейвид Алаба   Жоел Матип 63’ Меди Бенатия   Жуниор Кайсара Хуан Бернат   Роман Нойщетер 78’ Артуро Видал   Йоханес Гайс 69’ Марио Гьотце   Пиер-Емил Хьойберг Кингсли Коман   Льорой Сане 68’ Дъглас Коща   Ерик Максим Чупо-Мотинг 82’ Роберт Левандовски   Клаас-Ян Хунтелаар 69’ Смени 68’ Франк Рибери   Юнес Беланда 69’ 78’ Себастиан Роде   Макс Майер 69’ 63’ Йошуа Кимих   Алесандро Шьопф 82’