Ливърпул - Стоук Сити 4:1

Ливърпул - Стоук Сити 4:1Ливърпул постигна убедителна побена с 4:1 в домакинството си на Стоук. Мърсисайдци доминираха през цялата среща и показаха отлична игра в атака. Алберто Морено откри резултата в осмата минута, но защитата на "червените" за пореден път се изяви и Боян Къркич изравни в 21-ата минута. Даниел Стъридж направи 2:1 след половин час игра, а влезлият на почивката Дивок Ориги се отчете с две попадения през второто полувреме.

Ливърпул 4:1 Стоук Сити Голмайстори 8' Алберто Морено Боян Къркич 22' 32' Даниел Стъридж 50' Дивок Ориги 65' Дивок Ориги Състав Симон Миньоле   Якоб Хаугаард Коло Туре   Фил Бардсли Мартин Шкъртел   Райън Шоукрос Алберто Морено   Филип Волшайд Натаниел Клайн   Джеф Камерън Джеймс Милнър   Ерик Питерс Роберто Фирмино   Ибрахим Афелай Джо Алън   Джердан Шакири 46’ Шей Оджо   Жилбер Имбюла Даниел Стъридж   Боян Къркич Кевин Стюарт   Питър Крауч