Лестър - Манчестър Сити 4:2

Лестър - Манчестър Сити 4:2Лестър показа шампионската си игра от миналия сезон и разби с 4:2 един от големите претенденти за титлата през тази година - Манчестър Сити. "Лисиците" шокираха своя съперник с три гола за 20 минути, реализирани от Джейми Варди (3', 20') и Анди Кинг (5'). След почивката Варди (78') оформи своя хеттрик, а в края Александър Коларов (82') и Нолито (90') направиха загубата на гостите малко по-почетна.

Премиър лийг Съдия: Майкъл Оливър Стадион: "Кинг Пауър Стейдиъм" Лестър 4:2 Манчестър Сити Голмайстори 3' Джейми Варди 5' Анди Кинг 20' Джейми Варди 78' Джейми Варди Александър Коларов 82' Нолито 90' Състав Рон-Роберт Цийлер   Клаудио Браво Дани Симпсън   Бакари Саня Кристиан Фукс   Пабло Сабалета Роберт Хут   Александър Коларов Уес Морган   Джон Стоунс Даниел Амарти   Давид Силва Марк Олбрайтън   Хесус Навас 58’ Анди Кинг   Илкай Гюндоган 68’ 89’ Риад Марез   Кевин де Бройне 88’ Джейми Варди   Фернандо 78’ Ислам Слимани   Келеши Иеанашо 58’ Смени 89’ Мати Джеймс   Туре Яя 58’ 88’ Демарай Грей   Рахим Стърлинг 58’ 78’ Шинджи Оказаки   Нолито 68’