Осасуна - Барселона 0:3

Барселона очаквано се наложи с 3:0 над последния в класирането Осасуна като гост в среща от 15-ия кръг на Примера дивисион и поне за малко съкрати до 3 точки изоставането си от лидера Реал Мадрид. Почти час обаче отне на шампионите да пречупят съперника. В 59-ата минута Луис Суарес отбеляза първото попадение, а в 72-ата минута Лионел Меси реши всичко с втори гол. В добавеното време аржентинецът вкара още веднъж, с което задмина Кристиано Роналдо на върха при реализаторите.

Съдия: Хуан Мартинес Мунуера Стадион: "Ел Садар" Осасуна 0:3 Барселона Голмайстори Луис Суарес 59' Лионел Меси 72' Лионел Меси 90' Състав Наусет Перес   Марк-Андре тер Стеген 45’ Мигел Фланьо   Жерард Пике 63’ Ойер Санхурхо   Жорди Алба Карлос Клерк   Сержи Роберто Иван Маркес   Самюел Юмтити Мигел де лас Куевас   Андрес Иниеста Роберто Торес   Серхио Бускетс Горан Чаушич   Арда Туран 65’ 70’ Ориол Риера   Андре Гомеш 78’ Алекс Беренгер   Лионел Меси Серхио Леон   Луис Суарес Смени 45’ Унай Гарсия   Рафиня Алкантара 78’ 63’ Тано Бонин   Денис Суарес 65’ 70’ Кенан Кодро