Манчестър Сити - Бърнли 2:1

Манчестър Сити - Бърнли 2:1Манчестър Сити спечели първия си мач за годината, но не изглеждаше като отбор, способен да се бори за титлата. "Гражданите" победиха Бърнли с 2:1 на "Етихад", въпреки че играха около час с човек по-малко. Фернандиньо получи червен картон в 32-ата минута за грубо влизане срещу Гудмундсон. Гаел Клиши и влезлият на почивката Серхио Агуеро в рамките на четири минути дадоха солиден аванс на домакините. Попадение на Бен Мий в 70-ата минута върна интригата, но това се оказа почетен гол за гостите.

Премиър лийг Съдия: Лий Мейсън Стадион: "Етихад" Манчестър Сити 2:1 Бърнли Голмайстори 58' Гаел Клиши 62' Серхио Агуеро Бен Мий 70' Състав Клаудио Браво   Том Хийтън Бакари Саня   Стивън Уорд Гаел Клиши   Матю Лоутън Александър Коларов   Бен Мий Николас Отаменди   Майкъл Кийн Туре Яя   Скот Арфийлд 46’ Хесус Навас   Джеф Хендрик Рахим Стърлинг   Йохан Гудмундсон Кевин де Бройне   Джордж Бойд 32’ Фернандиньо   Ашли Барнс 46’ Келеши Иеанашо   Андре Грей Смени 46’ Давид Силва   46’ Серхио Агуеро