Победа и две загуби за българите в Испания

Победа и две загуби записаха българските баскетболисти в поредния кръг на испанската втора дивизия.

Симеон Лепичев и Гипускоа надвиха като гост Оренсе с 83:76, като преднината им бе още по-голяма в хода на срещата. Центърът се включи от пейката и за 14 минути се отчете с 2 точки и 4 борби.

Паленсия на Димитър Димитров отстъпи при визитата си на Реал Бетис с 68:85, като голямата разлика се получи най-вече през втората четвърт. Националът не беше сред титулярите, като за 18 минути записа 8 точки, 3 борби и 1 асистенция.

Павлин Иванов, Емил Стоилов и Менорка също допуснаха поражение при гостуването си на Картахена, губейки със 70:78. И двамата национали започнаха в стартовата петица. Иванов игра 35 минути, а за това време завърши с 10 точки, 3 борби и 2 асистенции. Стоилов бе на паркета едва 8, като остана с 2 точки и 1 борба.

След този двубой Гипускоа с баланс 3-2 във временното класиране, докато Паленсия и Менорка са с 2-3.

Йордан Минчев и Шарлероа записаха четвърта победа от началото на сезона в BNXT лигата - Обединеното първенство на Белгия и Нидерландия. Тимът надви като гост ЗЗ Лайден със 73:50.

Националът беше на паркета 24 минути и се отличи с 6 точки и 9 борби.

След този двубой Шарлероа е с баланс 4-3, а след седмица приема Окапи Алст.